Відкриття аудиторії зеленого офісу

 • : Function split() is deprecated in /usr/local/www/GreenOff/data/modules/localizer/localizer.module on line 1213.
 • : Function ereg() is deprecated in /usr/local/www/GreenOff/data/includes/file.inc on line 647.
 • : Function ereg() is deprecated in /usr/local/www/GreenOff/data/includes/file.inc on line 647.
 • : Function ereg() is deprecated in /usr/local/www/GreenOff/data/includes/file.inc on line 647.
 • : Function ereg() is deprecated in /usr/local/www/GreenOff/data/includes/file.inc on line 647.
 • : Function ereg() is deprecated in /usr/local/www/GreenOff/data/includes/file.inc on line 647.
 • : Function ereg() is deprecated in /usr/local/www/GreenOff/data/includes/file.inc on line 647.
 • : Function ereg() is deprecated in /usr/local/www/GreenOff/data/includes/file.inc on line 647.
 • : Function ereg() is deprecated in /usr/local/www/GreenOff/data/includes/file.inc on line 647.
 • : Function ereg() is deprecated in /usr/local/www/GreenOff/data/includes/file.inc on line 647.
 • : Function ereg() is deprecated in /usr/local/www/GreenOff/data/includes/file.inc on line 647.

08 червня, 2007 року о 12:00 в ауд. 3-213а НаУКМА відбудеться прес конференція з нагоди відкриття відремонтованої та обладнаної за принципами зеленого офісу аудиторії кафедри екології та Всесвітнього дня охорони довкілля.  Фото з події можна знайти у фотогалереї проекту.
 
Особливість аудиторії полягає у тому що все в ній зроблено з використанням дружніх для довкілля матеріалів: від фарби до техніки. Ця сучасна аудиторія буде використовуватися для навчання студентів, а також для проведення екскурсій для школярів, семінарів і тренінгів для представників державних, бізнесових та неурядових структур.
 
Ремонтні роботи здійснила компанія «АргаБуд». Обладнано аудиторію енергозберігаючою  офісною технікою в рамках проекту «Поширення принципів «Зеленого офісу» серед українських організацій», який  виконується при кафедрі екології Національного університету "Києво-Могилянська академія" (НаУКМА) в рамках Програми малих екологічних проектів за фінансової підтримки Британського фонду «Довкілля для Європи» та сприяння Міністерства у справах охорони довкілля, харчових продуктів та сільського господарства Великобританії та Британської Ради в Україні.
 
На відкритті були присутні Ірина Дергунова, заступник директора з проектів Британської Ради в Україні, Маргарита Іванівно Вольф, головний спеціаліст відділу екологічного управління та аудиту Міністерства охорони навколишнього природного середовища, Валерій Іванович Стьопкін, консультант Інституту якості Держспоживстандарту України, Світлана Валеріївна Берзіна, президент ВГО «Жива планета», керівник Програми екологічного маркування в Україні. Від НаУКМА слово взяли Володимир Пилипович Моренець, віце-президент з науково- навчальних студий та Людмила Іванівна Дяченко, віце-президент з  економіки та фінансів. Серед інших представників університету були також віце-президент з розвитку Наталія Рудольфівна Шумков, віце-президент з міжнародного співробітництва Катерина Володимирівна Максим та завідувач кафедри екології Сергій Дмитрович Ісаєв.
 
Розділити радість прийшли і випускники та студенти кафедри екології, члени студентської організації університету ЕкоКлуб „Зелена хвиля” (http://www.ecoclub.kiev.ua/) та інші небайдужі студенти.
 
Подію розпочала виконавчий менеджер проекту, випускниця і старший викладач кафедри екології Олена Маслюківська. «Ми сьогодні є свідками здійснення мрії кількох поколінь могилянських екологів про те, аби улюблена аудиторія 3-213а біла відремонтована з мінімальним впливом на довкілля.» – сказала Олена. Більш того, за її словами: «проект, в рамках якого був здійснений ремонт, став важливим камінчиком у здійсненні ще кількох мрій студентів-екологів. По-перше, аби кожен могилянець по отриманню диплому виніс, окрім традиційних для університету цінностей, також культуру дбайливого ставлення до навколишнього середовища та відповідальності перед майбутніми поколіннями. По-друге, ми мріємо,аби НаУКМА став прикладом для інших навчальних закладів у турботі про довкілля та відповідальної поведінки.»
 
Володимир Пилипович Моренець наголосив на важливості проекту для університету: «Ми прагнемо мінімізувати негативний вплив університету на довкілля, але максимізувати вплив на суспільство прогресивними ідеями та прикладом.» – наголосив він.
 
Ірина Дергунова навела приклади успішних проектів, здійснених за підтримки програми малих грантів, яка у цьому році завершує  свій трьохрічний цикл фінансування ініціатив, спрямованих на охорону довкілля, сприяння переходу України до сталого розвитку та розбудови демократичного суспільства. Вона виказала щире захоплення студентською ініціативою і наголосила, що ентузіазм ініціаторів та виконавців є запорукою подальшої успішної долі проекту.
 
Маргарита Іванівно Вольф від імені Міністерства охорони навколишнього природного середовища висловила підтримку і захоплення проектом зеленого офісу в НаУКМА та поінформувала про ініціативу міністерства підтримувати підприємства та організації, які впроваджують системи екологічного управління. Вона навела дані, що на сьогодні лише 55 українських підприємств мають сертифікати системи екологічного управління, в той час як по системі якості сертифіковано близько 1600 підприємств.
 
Світлана Валеріївна Берзіна розповіла про Всеукраїнський конкурс «Екологічна якість та безпека», який проводиться за ініціативи Всеукраїнської громадської організації «Жива планета» з метою створення позитивного іміджу підприємств та організацій, що включають екологічні пріоритети в стратегію свого розвитку; та підкреслила, що Національний університет «Києво-Могилянська академія» став першим навчальним закладом-переможцем п’ятого національного конкурсу «Екологічна якість та безпека» у номінації «Зелений офіс». Пані Берзіна висловила побажання побачити НаУКМА серед організації, які отримають право мати український знак екологічної відповідності і пообіцяла провести перевірку на відповідність безкоштовно.
 
Людмила Іванівна Дяченко виказала своє щире задоволення від роботи над проектом разом з його командою і повідомила, що всі ремонтні роботи в університеті будуть проводитися з урахуванням впливу матеріалів та процесів на довкілля.
 
Голова студентської організації університету ЕкоКлуб „Зелена хвиля”Лесь Баськов подякував адміністрації та службам університету за підтримку проекту «зелений офіс» і повідомив, що ЕкоКлуб і надалі буде працювати над тим, аби НаУКМА став прикладом дружнього до навколишнього середовища організації.
 
Керівник проекту Доктор Наталія Шульга розповіла про історію проекту, про його завдання, здобутки, показала портал проекту, а також провела міні екскурсію по аудиторії. Вона зазначила, що в проекті ремонту аудиторії були вирішені проблеми шумо- та теплоізоляції, енергозбереження та впливу на здоров’я. Для цього відбирали всі будівельні матеріали та фарби з екологічним маркуванням. В аудиторії для вікон і дверей використані інноваційні енергозберігаючі плівки трьох поколінь. Далі вона продемонструвала систему освітлення, яка включає в себе зональність (можливість освітлювати різні частини аудиторії в різній мірі в залежності від потреби), три види енергозбережних ламп включно з останніми технологіями та власний лічильник, за допомогою якого студенти зможуть проводити моніторинг використання енергії аудиторією. Студентське захоплення викликала сучасна мультимедійна та аудіосистема, яка не лише принципово покращить якість навчального процесу, але й слугуватиме для проведення кіносеансів Зеленого кінотеатру та інших акцій ЕкоКлубу.
 
Пані Шульга подякувала працівникам господарських служб за співпрацю та компаніям, які стали партнерами у ремонті та обладнанні аудиторії. "Для кожної компанії виконання завдань проекту виявилось непростим, але цікавим досвідом. Деякі з них готові були розірвати угоду, оскільки, на жаль, нині закупівля дружніх до довкілля товарів не є легким заняттям. Втім, — продовжує пані Наталія, — всі ми завершили роботу, значно збагатившись новим досвідом". Варто зазначити, що кожна компанія в той чи інший спосіб зробила благодійний внесок у проект: надаючи знижки, додаткові послуги, працівників-виконавців чи даруючи комплектуючі та матеріали. В такий спосіб компанії стали партнерами проекту, а їхні логотипи залишаться в аудиторії поруч із логотипами фондів, що надали фінансову допомогу.
 
Компанія "Медіатек" забезпечила аудиторію найефективнішими аудіо- та мультимедійними системами, а компанія "Літер" — багатофункціональними монтажними профілями та металопластиковими дошками.
 
Під час екскурсії по зеленій аудиторії пані Шульга надала слово Ігорю Володимировичу Черненку, директору проектно-будівельної фірми "Аргабуд", який сказав: "Працювати було справді непросто, оскільки на українському ринку товари з екологічним маркуванням хоча і є, але трапляються рідко. Але тепер ми горді з того, що долучилися до такої гарної справи".
 
Директор компанії "Діатон" Дмитро Анатолійович Будніченко розповів про нове покоління енергозбережних плівок. Вони прозорі, непомітні для ока, але пропускають лише 2% ультрафіолетового випромінювання, потрібного для життєдіяльності живого та зберігають до 25% тепла в холодну пору року.
 
Пані Шульга подякувала всім, хто прийшов на відкриття, та побажала приєднатися до руху зеленого офісу.
 
Ви можете завантажити деталі про проект для преси (прес-кит). У ньому Ви знайдете інформацію про наступне:
 

 • Чому слід бути дружніми для довкілля?
 • Загальні принципи ЗО
 • Цікаві факти: А чи знаєте ви, що...
 • Міфи про зелений офіс
 • Досвід НаУКМА у запровадженні принципів ЗО
  • Приклад 1. Історія ідеї зеленого офісу
  • Приклад 2: На велосипеді на навчання
  • Приклад 3: Проект сортування відходів
  • Приклад 4: Ремонт аудиторної кімнати за принципами ЗО